Kayıt Olan Her Müşterimize 10 TL İNDİRİM

McG Kapigen Şampuan Klinik Çalışmaları

McG Kapigen serisi ürünlerde kullanılmakta olan Procapil, Fransız Sederma firması tarafından bulunmuş bir vitamin kompleksidir. Biotinil – GHK, Apigenin, Oleanolic Asit’ten oluşmaktadır.

Saç dökülmesine karşı ürünlerde Minoksidil, Finasterid gibi bir çok molekül bulunmaktadır fakat Procapil bunlar içinde saça özgü üretilen en yeni moleküldür.

  • Biotinil- GHK saç köklerini uyararak saçı besler, büyüme hızını arttırır.
  • Oleanolic Asit 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek erkek tipi dökülmeye neden olan DHT (Dihidrotestosteron) oluşumunu engeller.
  • Apigenin saç derisindeki kan dolaşımını arttırır.

In Vitro Çalışmalar

Procapil – Minoxidil karşılaştımalı deneysel çalışma

Çalışma %1 minoxidil, %1 procapil, %2,5 procapil ve plasebo (ilaçsız sıvı) solüsyonlarıyla karşılaştırılarak yapılmıştır. Uygulamada örnekler ilk gün ve çalışmanın 14. günlerinde alınıp saç kıl çapı ölçülmüştür.

Sonuç

Kontrol grubunda anlamlı sonuç görülmezken, %1 Procapil (2 pim Biotinin – GHK) ile kontrol grubunda %58 daha fazla büyüme elde edilmiş olup, %1 Minoxidil (2ppm Minoxidil) ile benzer bir büyüme gözlenmiştir.

%2,5 Procapil (5ppm Viotinyl – GHK) solüsyon ile büyüme kontrolden (Plasebo) %121 daha fazla olmuştur.

Sonuçlar Procapilin vazodilatasyon ve hücre proliferasyonunu arttırma etkisinin önemli kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Procapil ve Minoxidil Karşılaştırması

Saç çapının büyümesi – Saç çıkış hızında artış

Saçın çıkış hızında artma saç çapınında artmasını sağlar. Özellikle tüyleşmiş saçlardaki kalınlık artışı saçın daha dolu görünmesini sağlar. Sonuçlar Procapilin hücre proliferasyonu üzerindeki etkisini göstermek açısından anlamlıdır.

Biotinyl ve Minoxidil Saç Çıkı Hızı Karşılaştırması

In Vivo Çalışmalar

Procapil ile Anagen Telogen fazlardaki değişim

Alopesi hastası 35 erkek gönüllü katılımcıda yapılan klinik deneyler sonucunda, %3 Procapil solüsyonu kullanan erkeklerin plasebo solüsyonu kullananlara göre 4. aydaki ölçüm sonuçları aşağıda gösterilmiştir.

Anajen ve Telojen saçlar için T0 ile T4 ay, arasındaki fark

Telojen saçın soğan bölgesi çok belirgin şekilde iyileşmiştir. Anagen saçların kök kınları kalınlaşarak hücre yapıları iyileşmiştir. Procapil Saç kök kınının dış tarafının üzerine optimum durma-epidermal yapışmayı sağlar.

Anajen saçların (A), Telogen  (T) saçlara olan oranı

4 aylık kullanım sonucunda;

  • Procapil uygulanmasından sonra anagen fazda bulunan saç sayısında %67 artış
  • Procapil uygulaması ile Plasebo karşılaştırıldığında A/T oranında %46 artış gözlemlenmiştir.

 

*Bu çalışmalar DERMSCAN laboratuvarlarında yapılmıştır.

Menü